spot_img

Гевгелија: Собрани 79 единици крв на крводарителската акција на ООЦК и хотел-казино „Фламинго“

ОпштиниГевгелија: Собрани 79 единици крв на крводарителската акција на ООЦК и хотел-казино...

Најчитано

На завчерашната, втора по ред, крводарителска акција на ОО Црвен крст- Гевгелија и хотел-казино „Фламинго“- Гевгелија, во периодот од 10:00 до 16:00 часот беа собрани 79 единици крв.

Организаторите во соработка со Институтот за трансфузиона медицина им се заблагодарија на вработените во хотел-казиното „Фламинго“ и граѓаните на општина Гевгелија за крводарувањето, покажувајќи ја својата хуманост за спасување на нечиј живот и придонесот за успешната крводарителска акција.

Имено, оваа крводарителска акција врз основа на соработката помеѓу двата партнери има за цел да ја продолжи традицијата, со можност за одржување на ист датум, односно 23 февруари во следните години.

 

 

 

Извор: Општина Гевгелија 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе