spot_img

Велес: Започна асфалтирањето на патот кон езерото Младост

ОпштиниВелес: Започна асфалтирањето на патот кон езерото Младост

Најчитано

Започна асфалтирањето на првите 1200 метри од оваа делница и ќе трае до среда, поради што патот е затворен за сообраќај.
Продолжуваат и градежните зафати за реконструкција уште на еден километар во продолжение, а ќе продолжи се до предвиденото над Ресторан “Бела вода”.
Благодарност до ЈПДП за одличната соработка во реализација на проектите во Општина Велес!
Посветено, за поубав Велес!
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе