spot_img

Гази Баба: Во тек е изнаоѓање решение за сообраќајниот хаос во Автокоманда

ОпштиниГази Баба: Во тек е изнаоѓање решение за сообраќајниот хаос во Автокоманда

Најчитано

Во општина Гази Баба се одржа втората средба на градоначалникот Бобан Стефковски со претставници од Урбаната заедница Автокоманда во насока на продолжување на граѓанскиот дијалог за изнаоѓање на решение за сообраќајниот хаос во населбата.

На средбата сообраќајните инженери детално го образложија предложениот сообраќаен проект.

Решение на проблемот со сообраќајниот хаос во Автокоманда ќе има и заедно со граѓаните ќе го избереме вистинското, со кое по долги години чекање ќе се реши овој проблем.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе