spot_img

МЖСПП: Назначен нов државен секретар

МинистерстваМЖСПП: Назначен нов државен секретар

Најчитано

Министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова, во рамки на своите законски надлежности, денес го назначи Неби Реџепи за нов државен секретар во Министерството за животна средина и просторно планирање.

Според законот, државниот секретар го назначува ресорниот министер од редот на раководните  државни службеници.

 

Господинот Неби Реџепи во рeсорот животна средина е повеќе од 12 години, а функцијата државен секретар ја презема од позиција на раководител на Секторот за просторно планирање при МЖСПП.

 

 

 

 

Извор: Министерство за животна средина и просторно планирање

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе