spot_img
spot_img

Во изминатото деноноќие произведени се 16.571 MWh електрична енергија

ВладаВо изминатото деноноќие произведени се 16.571 MWh електрична енергија

Најчитано

АД ЕСМ на 04.03.2023 година произведe 16.571 MWh електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и за потребите за дополнителни снабдувања за училишта, прехранбена индустрија и други витални држави субјекти.

Во Термоелектраните произведени се 15.067 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 1.504 MWh.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 04.03.2023 година.1

 

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
[td_block_ad_box spot_img_horiz="content-horiz-center" media_size_image_height="1000" media_size_image_width="1000