spot_img

Гостивар: Финансиски средства за погодените од земјотресот во Турција

ОпштиниГостивар: Финансиски средства за погодените од земјотресот во Турција

Најчитано

Со едноминутно молчење во почит на жртвите, Советот на општина Гостивар ја започна седницата на која на предлог на градоначалникот Арбен Таравари, Советот на Гостивар изгласа парична помош во висина од 300.000 денари да се издвојат од буџетот на локалната самоуправа на Гостивар да им помогне на населението на погодените од катастрофалниот земјотрес од 6 февруари во Турција.

Предлогот на градоначалникот Арбен Таравари помина едногласно од советниците.

Инаку, во деновите на земјотресот, општина Гостивар испрати тим пожарникари да им помогне на погодените од земјотресот во Турција.

 

 

 

 

Извор: Општина Гостивар

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе