spot_img

Карпош: Чистење на јавните површини во УЗ Владо Тасевски

ОпштиниКарпош: Чистење на јавните површини во УЗ Владо Тасевски

Најчитано

Денеска триесетина работници задолжени за јавната хигиена во Општина Карпош спроведоа акција за чистење во урбаната заедница „Владо Тасевски“.

 

Хигиеничарите го чистеа сметот и поткаструваа гранки од дрвјата на потегот долж плоштадот „Млечен“ кон булеварот „Партизански Одреди“.

Локалната самоуправа ќе продолжи со ваквите акции на нејзина територија како и низ другите урбани заедници.

 

 

 

 

Извор: Општина Карпош

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе