spot_img

МЗ: Министерот Меџити ја одржа првата средба со претставници на синдикалните организации

МинистерстваМЗ: Министерот Меџити ја одржа првата средба со претставници на синдикалните организации

Најчитано

Министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити ја одржа првата средба со претставници на синдикалните организации од областа на здравството. На средбата стана збор за актуелните прашања за регулирање на статусот на здравствените работници, по што дијалогот ќе продолжи со сите надлежни институции, како што се Фондот за здравствено осигурување, Министерство за финасии и Министерството за труд и социјална политика, во координација со Владата.

-Синдикатите се наш партнер и во оваа прилика сакам да се заблагодарам за конструктивната соработка. Намерата и интересите се заеднички. За нивните барања ќе се разгледаат сите законски и финансиски можности за што поскоро нивно решавање, посочи министерот на средбата со синдикатите.

 

 

 

 

Извор: Министерство за здравство 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе