spot_img

Гази Баба: Започна голема пролетна акција

ОпштиниГази Баба: Започна голема пролетна акција

Најчитано

Во општина Гази Баба започна големата пролетна акција која ЈКП Гази Баба ќе ја спроведува во следниот период низ населените места во општина Гази Баба.

Ново возило – дигалка набавивме со средства од буџетот на општина Гази Баба во висина од околу 2.500.000 денари.

Со новото возило се овозможуваат услови за оддржување на уличното осветлување кое од неодамна е во надлежност на ЈКП Гази Баба, но и за кастрење на дрвата на јавните површини низ нашата општина.

Во рамки на пролетната акција која започна денес ќе се изврши чистење на јавните површини низ општината, кастрење на дрвата, како и засадување на нови садници и подигање на нови зелени површини.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе