АМС: Директорот Мојсовски присуствуваше на изложбата од пристигнатите дела на конкурсот “Млади уметници 2022”

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Директорот Мојсовски присуствуваше на изложбата од пристигнатите дела на конкурсот “Млади...

Најчитано

Директорот на Агенција за млади и спорт Наумче Мојсовски присуствуваше на изложбата од пристигнатите дела на конкурсот “Млади уметници 2022”.

На конкурсот беа пријавени влупно 27 автори во две категории

15 до 20 години каде добитници се

Сликарство Василиса Курзакова

Фотографија Каја Тасевска

🃏Графички дизајн Борис Коцев

 

21 до 29 години каде добитници се

Сликарство Беатрис Петровска

Графика Агнеса Хазари

Склуптура Дамјан Ристевски

Графички дизајн Драганчо Божинов

Фотографија Ирина Крстевска

Изложбата е отворена за сите и поставена во Музеј на Град Скопје од 14 до 24 март.

 

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе