spot_img
spot_img

АМС: Отворена фитнес зона во Струмица

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Отворена фитнес зона во Струмица

Најчитано

Заедно со градоначалникот на општина Струмица Костадин Костадинов, направивме примопредавање на 5та од “Проектот 15 фитнес зони” поставена во близина на градскиот парк во Струмица.

Во Струмица e најавено да започне со градба и затворениот базен во месец Март .
Струмица била и ќе остане спортска, заедно ќе продолжиме да вложуваме во спортот и младите.

Агенцијата за млади и спорт продолжува со реализација на спортските ветувања.

 

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе