spot_img
spot_img

МИОА: Работна средба Алиу – Бабовски

МинистерстваМИОА: Работна средба Алиу - Бабовски

Најчитано

Министерот за информатичко општество и администрација Азир Алиу оствари работна средба со Николче Бабовски – Директор на Агенција за храна и ветеринарство, на која што се разговараше за продлабочување на соработката.

 

Соговорниците се согласија дека дигитализацијата е меѓу приоритетните цели и во таа смисла, унапредувањето на интероперабилноста.

 

Зголемувањето на бројот на електронски услуги и размената на податоци преку платформата за интероперабилност носи многу придобивки и е битен елемент што придонесува за поголема достапност на институциите кон граѓаните и компаниите.

 

 

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе