Гази Баба: Aсфалтирање на краци од улица Финска 2 во Инџиково

ОпштиниГази Баба: Aсфалтирање на краци од улица Финска 2 во Инџиково

Најчитано

Градоначалникот Бобан Стефковски беше на увид на градежните активности за асфалтирање на краци од улица Финска 2 во населеното место Инџиково.

Оваа година, општина Гази Баба инвестира над еден милион евра во изградба на локални улици.

Малата Марија беше пресреќна што конечно ќе може да другарува со своите другарчиња без да гази во кал, а повозрасните пак посочија дека по 33 години казење кал, конечно добиваат асфалтирани улици.

 

 

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе