spot_img
spot_img

АМС: Прием на Габриел Тончеан, Претседател на романската бодибилдинг и фитнес федерација

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Прием на Габриел Тончеан, Претседател на романската бодибилдинг и фитнес федерација

Најчитано

Габриел Тончеан, Претседател на романската бодибилдинг и фитнес федерација, претседател на Балканската бодибилдинг и дитнес федерација, Потпретседател на EBFF и Извршен Директор на IFBB.

Причина за посетата надзор и контрола на капацитетите и условите за организирање на Балакнското првенство за 2023 во Скопје, арена ‘Борис Трајковски’. Националната бодибилдинг и фитнес федерација, ББФФМ оваа година ќе биде кандидат за одржување на Светското јуниорско првенство за 2024.

 

 

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе