spot_img
spot_img

Гази Баба: Во ООУ “Наум Наумовски Борче” отворена првата сензорна соба

ОпштиниГази Баба: Во ООУ "Наум Наумовски Борче" отворена првата сензорна соба

Најчитано

Градоначалникот Бобан Стефковски ја отвори сензорната соба во ООУ “Наум Наумовски Борче” која е единствена од ваков тип и креирана по сите стандарди.

Собата е осмислена целина која содржи три различни простори потребни за инклузивно образование и тоа: простор за сензорна интеграција, сетилна соба, и простор за изолација.

Во рамки на сензорната соба е изграден и тоалет прилагоден за лица со посебни потреби.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе