spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeСамостојни органиСамостојни државни органиДЗС: Активно население во Република Северна Македонија - преработени податоци од Анкетата...

ДЗС: Активно население во Република Северна Македонија – преработени податоци од Анкетата за работна сила за 2021 година и по тримесечја

Државниот завод за статистика ги објавува податоците од Анкетата за работната сила за 2021 година и по тримесечја преработени според прогнозите базирани на податоците за бројот и структурата на населението од Пописот 2021.

Во текот на 2023 година ќе бидат објавени исти соопштенија со преработени податоци од Анкетата за работната сила за 2019 и 2020 година.

  Преземи го соопштението во целост

   Преземи табели

Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666

е-пошта: press@stat.gov.mk

 

 

 

Извор: Државен завод за статистика 

Прочитајте

Град Скопје: Соопштение

0
Ја известуваме пошироката јавност дека денес од објава на извесен организатор на SkopYard кој од 21 март без претходно добиена согласност најавувал дека на...