МЗ: Зајакнување на соработката со Грција

МинистерстваМЗ: Зајакнување на соработката со Грција

Најчитано

Заменик министерката за здравство д-р Маја Манолева оствари официјална средба со амбасадорката на Република Грција, Софија Филипиду.

На средбата се дискутираше за заедничките приоритети од областа на здравството и предизвиците кои ги носи нашиот здравствен систем, како и за можност за интенвизирање на досегашната соработка.

 

 

 

 

Извор: Министерство за здравство 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе