Ѓорче Петров: Ќе се реконструира ул.„1600“ кај индустрискатата зона

ОпштиниЃорче Петров: Ќе се реконструира ул.„1600“ кај индустрискатата зона

Најчитано

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски оствари средба со жителите кои работат и поседуваат индустриски капацитети на ул. „1600“, којашто е навистина во лоша состојба и е децениски проблем за овие луѓе.

На оваа улица има 19 приватни фирми и над 150 вработени, кои секојдневно се соочуваат со проблеми поради лошата инфраструктура.

На средбата заеднички се изнајдоа решенија на долгогодишните проблеми. Стојкоски се обврза во најбрз можен рок да се отпочне со реконструкција и асфалтирање на улицата, што ќе придонесе за непречено функционирање на работниците, како и за дополнителен развој на оваа мини индустриска зона.

 

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе