spot_img
spot_img

Гази Баба: Поставен камен темелник за изградба на спортска сала во ООУ “Наум Охридски“

ОпштиниГази Баба: Поставен камен темелник за изградба на спортска сала во ООУ...

Најчитано

Започнува реализацијата на нов капитален проект во општина Гази Баба, со кој после 60 години во ООУ “Наум Охридски” во н.м Булачани ќе се изгради спортска сала.

Од особена чест за нашата општина беше присуството на Архепископот Г.Г. Стефан кој ги освети темелите на новата училишна сала.

По тој повод учениците и наставниот кадар од училиштето подготвија соодветна музичка програма со која се претставија пред градоначалникот Бобан Стефковски и присутните гости.

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
[td_block_ad_box spot_img_horiz="content-horiz-center" media_size_image_height="1000" media_size_image_width="1000