spot_img
spot_img

МИОА: Работна средба Алиу-Пендаровски

МинистерстваМИОА: Работна средба Алиу-Пендаровски

Најчитано

Министерот за информатичко општество и администрација Азир Алиу вчера оствари работна средба со Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски.

На средбата беа разменети искуства во однос на дигитализацијата и се разговараше за продлабочување на соработката.

,,Наш приоритет како министер и министерство е преку дигиталната револуција да дојде до процес на трансформација со што ќе се постават темелите на безбеден антикорупциски систем во услугите за граѓаните. Дигитализацијата и иновациите се главниот клуч за модерна и европска јавна администрација и ние се стремиме кон тој европски дух на државно управување“, истакна министерот Алиу.

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе