spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМОН: Стипендии за летна школа по словачки јазик и култура

МОН: Стипендии за летна школа по словачки јазик и култура

Амбасадата на Република Словачка во Скопје известува за јавен повик за доделување на стипендии за учество на 59-та Летна школа по словачки јазик и култура, што ќе се одржи во периодот од 30 јули до 19 август 2023 година со физичко присуство на Филозофскиот факултет при Универзитетот “Коменски“ во Братислава (Faculty of Philosophy, Comenius University in Bratislava) и од 31 јули до 12 август 2023 година со онлине присуство.

Повеќе информации можат да се најдат на веб страницата:

https://slovak.minedu.sk/sk/

Апликациите можат да се поднесат најдоцна до 26 мај 2023 година, при што истите мора да имаат соодветен код обезбеден од страна на Амбасадата на Република Словачка во Скопје.

 

 

 

 

Извор: Министерство за образование и наука 

Прочитајте

МЗШВ: Бачовски – Земјоделците навремено ги добиваат заслужените субвенции, обезбедуваме годишна...

0
Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска ја реализираше досега најголемата поддршка за тутунопроизводителите, вредна близу 1.5 милијарди денари, кон 14.300...