spot_img
spot_img

МЗ: Работна средба со амбасадорот на Франција, Бомгартнер

МинистерстваМЗ: Работна средба со амбасадорот на Франција, Бомгартнер

Најчитано

Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити оствари работна средба со амбасадорот на Република Франција, г-дин Сирил Бомгартнер, на која беше разговарано за можностите за интензивирање на соработката.

Министерот Меџити се заблагодари за досегашна соработка, истакнувајќи го значењето на обезбедената техничка помош за поддршка на секторот за трансфузија во РСМ.

Резултат на оваа поддршка беше донесувањето на Законот за безбедност на крвта. Беа разгледани актуелните предизвици и приоритети, со цел унапредување на здравствените услуги, за што амбасадорот изрази подготвеност за поддршка.

 

 

 

 

Извор: Министерство за здравство 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе