spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниШтип: Силна поддршка за продолжување на Пролетна градежна офанзива

Штип: Силна поддршка за продолжување на Пролетна градежна офанзива

Деновиве беше завршено асфалтирањето на дел од ул. Астибо. Во наредниот период интензивно ќе се пристапи кон подобрување на инфраструктурните услови во сите населени места во нашиот град.

 

 

Извор: Општина Штип 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...