spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниШтип: Продолжуваме со најавените проекти во инфраструктурата и нивна реализација во секоја...

Штип: Продолжуваме со најавените проекти во инфраструктурата и нивна реализација во секоја населба

Жителите на населба “Баби” добија реконструирана улица со поставување на нов асфалт на ул.Руен од 1250м2, во вредност од 854.762,00 денари, средства обезбедени од Буџетот на Општина Штип.

 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...