spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниШтип: Жителите на населба Пребег ќе добијат ново спортско рекреативно игралиште

Штип: Жителите на населба Пребег ќе добијат ново спортско рекреативно игралиште

За првпат после 30 години, жителите на населба Пребег ќе добијат ново спортско рекреативно игралиште на кое ќе биде поставена специјализирана вештачка трева за мал фудбал.

Игралиштето ќе биде целосно оградено со заштитна ограда и целосно осветлено, заради подобра функционалност и безбедност во вечерните часови.

Ова катче ќе биде збогатено со детски содржини за најмалите како и целосно хортикултурно уредување на околниот простор.

Општина Штип продолжува со реализирање на ветените проекти кон нашите граѓани.

 

 

Извор: Општина Штип 

 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...