spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: ЈКП Гази Баба со бројни активности за подобрување на животната...

Гази Баба: ЈКП Гази Баба со бројни активности за подобрување на животната средина

Јавното комунално претпријатие „Гази Баба 2007“ изминатиот период работеше интензивно на оддржување и кастрење на дрвја и гранки, расчистување и метење на зелените јавни површини во населбата Хиподром.

На овој реон беа исчистени и санирани диви депонии согласно стандрадите за зачувување на животната средина кое претпријатието ги претпочита и спроведува.

Вработените во ЈКП Гази Баба 2007 посветено работат за да ја разубават природата на нашата територија и затоа апелираме до сите граѓани, заедно да ја одржуваме чиста животната средина за да ја заштитиме природата и зеленилото во нашите населени места.

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...