spot_img
spot_img

Град Скопје: Соопштение

ОпштиниГрад Скопје: Соопштение

Најчитано

Градот Скопје ги известува граѓаните дека во среда (26.04.2023 година), ќе се реализира втората фаза од дезинсекцијата на подрачјето на градот Скопје против лаври од комарци, односно:

 

– Авионската дезинсекција (втора фаза) на подрачјето на градот Скопје, против ларви од комарци, ќе се реализира на 26.04.2023 (среда), во раните утрински часови.

– Терестричната дезинсекција (втора фаза) на подрачјето на градот Скопје, против ларви од комарци, ќе се реализира на 26.04.2023 (среда), во текот на денот.

 

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, ќе се прска првиот нареден ден, кога ќе бидат поволни временските услови, во истиот термин.

Се известуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

 

 

Извор: Град Скопје 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе