spot_img
spot_img

МОН: Меѓународен натпревар за есеи за млади за 2023 година

МинистерстваМОН: Меѓународен натпревар за есеи за млади за 2023 година

Најчитано

Министерството за образование и наука информира за можноста  младите од Северна Македонија да учествуваат на меѓународен натпревар за есеи. Фондацијата  The Goi Peace  ги поканува младите од нашата земја да учествуваат на Меѓународниот натпревар за есеи за млади 2023 година.. Секоја година Фондацијата The Goi Pease  прима повеќеод 20.000 трудови од млади луѓе од околу 150 земји од светот. Годинешната тема на натпреварот е „Младите создаваат мирна иднина”.

Трудовите треба да се испратат  најдоцна до  15 Јуни 2023 година.

 

Повеќе информации можат да се најдат на следната веб страница: www.goipeace.or.jp.

 

 

 

 

 

Извор:  Министерство за образование и наука 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе