spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМЖСПП: Средба со градоначалникот на општина Шуто Оризари

МЖСПП: Средба со градоначалникот на општина Шуто Оризари

Министерката Шукова ја прими делегацијата на општина Шуто Оризари предводена од градоначалникот Курто Дудуш. На средбата се разговараше да досегашната соработка помеѓу општината и Министерството и можостите за продолжување на истата.

При тоа министерката Шукова ја нагласи заложбата на Министерството не само да ги креира политиките за заштита на животната средина, туку и да ги помага локалните власти во нивната имплементација.

Таа информираше за тековните програми и финансиските ресурси кои се наменети за поддршка на општините, како за можностите и начините за пристап до истите.

 

 

 

Извор: Министерство за животна средина и просторно планирање

Прочитајте

Карпош: Реконструирани три краци од улицата „Скупи“

0
Деновиве се одвиваше завршната фаза од градежните активности при што беа реконструирани трите краци од улицата „Скупи“ која се наоѓа во населеното место Злокуќани....