spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeСамостојни органиСамостојни државни органиАМС: Боксерите на Светско првенство во Узбекистан

АМС: Боксерите на Светско првенство во Узбекистан

Ален Рустемовски и Аријан Исени се нашите презентери на Светското сениорско првенство во бокс, кое од 01-15 мај  ќе се одржи во Ташкент, Узбекистан. 

 

Во присуство на тренерот Јове Петровски и нашиот поранешен боксер  и потпретседател на Боксерска федерација Фатон Салиху, двајцата боксери ги презентираа своите очекувања од настапот на најголемото светско натпреварување.

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски истакна дека очекува успешен настап, и дека престојното светско првенство е одлична можност за презентација на македонскиот бокс.

Ален Рустемовски ќе настапи во категорија до 57 кг,  а Исени во категорија до 80 кг.

 

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт

Прочитајте

МФ: Нема незаконитост во одлуките, се поништува одлуката на ДИК и...

0
Со цел информирање на јавноста, а во врска со изнесените информации од страна на дополнителниот заменик-министер во Министерството за финансии, соопштуваме дека во однос на...