Илинден: Работна средба на градоначалникот Георгиевски со амбасадорот на Бугарија

ОпштиниИлинден: Работна средба на градоначалникот Георгиевски со амбасадорот на Бугарија

Најчитано

Градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски оствари работна средба со амбасадорот на Република Бугарија во Македонија, Н.Е. Ангел Ангелов.

На средбата се разговараше за идна соработка и реализација на  проекти во делот на социјалната заштита во општина Илинден. Исто така беа разменети и позитивните искуства применети во општините на Република Бугарија.

На работната средба беше договорено да се продлабочи соработката, да се работи посветено и со силен интензитет во насока на подобрување на  условите и квалитетот на живот на граѓаните.

 

 

 

Извор: Општина Илинден

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе