spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМЗ: Министерот Меџити на средба со реномирани професори од Кембриџ

МЗ: Министерот Меџити на средба со реномирани професори од Кембриџ

Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити,заедно со проф. д-р Татјана Јаќовска, дел од комисијата формирана за пациентите со цистична фиброза, реализира средба со реномирани професори од Кембриџ, проф. д-р Чарлс Хаворт, проф. д-р Родриго Флото и проф. д-р Кристина Џонсон, за консултирање во однос на проблематиката со пациентите со цистична фиброза.

 

Министерот им се заблагодари за поддршката и стручната помош во однос на разгледување на можностите за пронаѓање на долготрајно решение за оваа ранлива категорија. Работиме напорно да им го овозможиме најдоброто на овие пациенти.

 

 

 

Извор: Министерство за здравство 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...