spot_img
spot_img

Центар: Домаќин на „Регионална ревија на песни, музика и игри“ за пензионери

ОпштиниЦентар: Домаќин на „Регионална ревија на песни, музика и игри“ за...

Најчитано

И годинава се организира традиционалната „Регионална ревија на песни, музика и игри“ во организација на Сојузот на пензионери на Македонија, на која заедно со Здружението на пензионери од Општина Центар бевме домаќини, а учествуваа членови на повеќе Здруженија од Североисточниот регион. На манифестацијата, нашите повозрасни жители покажаа дека ги негуваат традиционалните македонски вредности и култура.

Во насока на подобрувањето на социјалниот и културниот живот  на нашите возрасни граѓани и во иднина ќе продолжи грижата на Општината за нив, преку реализирање проекти што се од витално значење за нивното дружење и социјализација. Општина Центар на сите пензионери им посакува да ги служи здравјето и да имаат спокојни денови.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Центар 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе