spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeЈавен секторГрадски паркинг Скопје: Пролетна генерална акција на чистење на сите јавни паркиралишта

Градски паркинг Скопје: Пролетна генерална акција на чистење на сите јавни паркиралишта

ЈП „Градски паркинг“ – Скопје, започна двонеделна генерална акција на чистење на сите јавни паркиралишта со кои стопанисува претпријатието.

Вработените се на терен на сите отворени и затворени паркиралишта, каде освен редовното чистење од смет, истовремено ги уредуваат површините, косејќи ја нараснатата трева.

Ги известуваме корисниците на јавните паркиралишта дека, доколку се јави потреба од преместување на одредено возило поради работните активности, соодветно ќе бидат контактирани.

 

 

 

Извор: ЈП Градски паркинг Скопје

Прочитајте

Карпош: Основците од се ООУ „Владо Тасевски“ новите шампиони во...

0
Во драматична завршница од финалето, кога буквално до последната секунда од натпреварот беше неизвесно кој ќе биде овогодинешниот победник на училишната кошаркарска лига на...