spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЧаир: Учениците од ОУ „Исмаил Ќемали“ спроведоа активности во рамките на проектот...

Чаир: Учениците од ОУ „Исмаил Ќемали“ спроведоа активности во рамките на проектот КИГО

Учениците од ОУ „Исмаил Ќемали“ од општина Чаир беа дел од следната активност што се реализираше во рамките на проектот КИГО-Деца во движење на Еразмус спорт.
Беа информирани колку е важно да се користи велосипед не само за чиста животна средина, туку и за здрав живот.
Извор: Општина Чаир 

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...