spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Известување - Општина Ѓорче Петров со ново седиште

Ѓорче Петров: Известување – Општина Ѓорче Петров со ново седиште

Почитувани,

Ве известуваме дека почнувајќи од вчера (05.06.2023 година) официјално започнува со работа новата општинска зграда на ул. “Ѓорче Петров” бр.22 во централното подрачје на општината (во реонскиот парк).

Преселбата на администрацијата во новата општинска зграда ќе ја зголеми ефикасноста и брзината во решавањето на проблемите на граѓаните, како и ќе ја намали потребата од одење на неколку места за да се заврши одредена работа, како што тоа беше со децении во минатото, со новиот систем на обезбедување на сите општински услуги на едно место.

Наш императив е Општина Ѓорче Петров да биде модерна, урбана, функционална општина и сервис на граѓаните.

Општина Ѓорче Петров за сите нас!

 

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...