HomeОпштиниЧаир: Градоначалникот Ганиу со претседателот Пендаровски на Отворен ден на СУ „Цветан...

Чаир: Градоначалникот Ганиу со претседателот Пендаровски на Отворен ден на СУ „Цветан Димов“

Нашиот Чаир беше почестен, овој пат со посетата на претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски.
Заедно со претседателот, директорот Сакип Аџами, професори и ученици, учествувавме на Отворениот ден на средното училиште кое се наоѓа во општина Чаир, „Цветан Димов“. За време на настанот истакнав дека  не само што беа промовирани насоките на оваа образовна институција, туку се подигна и свеста кај учениците дека е многу добра работа да се учи во училиште како што е „Цветан Димов“ затоа што започнувате професионализација и подготовка за иднината многу порано.
Од друга страна, на општеството му требаат здрави, добро образовани, добро еманципирани генерации.