spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Асфалтирање на улица 6 во населеното место Идризово

Гази Баба: Асфалтирање на улица 6 во населеното место Идризово

Завршуваат градежните активности за асфалтирање на улица 6 во населеното место Идризово,  улица за која овдешните жителите велат дека по 60 години газење во кал, конечно добиваат асфалт.
Оваа година се реализира историски најголемата градежна офанзива во Oпштина Гази Баба, со која опфативме тековно и континуирано асфалтирање на околу 40 локални улици во сите населени места низ општината.

Прочитајте

Велес: Реконструкција на улицата „Луј Пастер“

0
Целосно ќе се реконструира улицата „Луј Пастер“. Во тек се подготвителни зафати за отпочнување на реконструкцијата на улицата, се руши потпорниот ѕид со цел...