spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Асфалтиран крак од улица Финска во н. Ченто

Гази Баба: Асфалтиран крак од улица Финска во н. Ченто

Градоначалникот Бобан Стефковски направи увид на градежните работи за асфалтирање на крак од улица Финска во н.Ченто, каде се работеше по барање на жителите од оваа населба.
Стефковски сретна и граѓани од оваа улица, кои му раскажаа дека живеат во Ченто од 1970 година и дека по 53 години за прв пат општината реализира проект кај нив.
Се работи по план и програма, која ќе го промени животот на многу од граѓаните. Изминатиот период се реализираа голем број на проекти во нашата општина во насока на подобрување на условите за живеење на граѓаните.

Прочитајте

Се реализираше примопредавањето на премиерската функција

0
Во Владата на Република Северна Македонија, досегашниот претседател на Владата, Талат Џафери, ја предаде премиерската функција на новоизбраниот претседател на Владата, Христијан Мицкоски. По пристигнувањето,...