spot_imgspot_img
HomeОпштиниБутел: Основање на ново општинско училиште во Визбегово

Бутел: Основање на ново општинско училиште во Визбегово

На  седницата на советот на Општина Бутел беа донесени неколку значајни одлуки меѓу кои:

1. Одлука за основање на ново општинско основно училиште, коешто ќе го носи името “Визбегово”, во населеното место Визбегово. Во ООУ “Визбегово” ќе се организира и остварува деветтогодишно основно образование, согласно Законот за основно образование. Конечно, после долги години ветување Визбегово ќе добие општинско основно училиште.
  2. Одлука за финансиска награда за општинските работници, кои во текот на невремето работеа неуморно и прекувремено.

Советот на Општина Бутел работи и донесува одлуки во интерес на граѓаните на Општина Бутел.

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...