HomeОпштиниГази Баба: Асфалтирање на улица 3 во населено место Ергеле

Гази Баба: Асфалтирање на улица 3 во населено место Ергеле

Градоначалникот Бобан Стефковски направи посета на населеното место Ергеле каде што се во тек градежни активности за асфалтирање на улица 3.
Со асфалтирањето на оваа улица, како и превземените активности за асфалтирање со претходната акција можаме да кажаме дека во населеното место Ергеле нема повеќе неасфалтирана улица.
Стефковски се сретна со тетка Елица и чичко Миле, пар кој го запозна за време на изборната кампања во октомври 2021 година. Тие истакнаа дека по 60 години газење кал добиле асфалт, и конечно некој си го исполнил ветувањето”.

МЗ: Жителите на општина Илинден ќе добијат нов здравствен дом

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари, заедно со заменик министерот, Јовица Андовски и градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски направија увид во градежните активности...