spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Асфалтирање на улица 3 во населено место Ергеле

Гази Баба: Асфалтирање на улица 3 во населено место Ергеле

Градоначалникот Бобан Стефковски направи посета на населеното место Ергеле каде што се во тек градежни активности за асфалтирање на улица 3.
Со асфалтирањето на оваа улица, како и превземените активности за асфалтирање со претходната акција можаме да кажаме дека во населеното место Ергеле нема повеќе неасфалтирана улица.
Стефковски се сретна со тетка Елица и чичко Миле, пар кој го запозна за време на изборната кампања во октомври 2021 година. Тие истакнаа дека по 60 години газење кал добиле асфалт, и конечно некој си го исполнил ветувањето”.

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...