spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Обезбедени 350 ранчиња за првачињата

Ѓорче Петров: Обезбедени 350 ранчиња за првачињата

Oпштина Ѓорче Петров и годинава обезбеди ранчиња за сите нови првачиња запишани во шесте основни училишта во Ѓорче Петров.

Ова е еден од начините општина Ѓорче Петров на симболичен начин да ги поддржи родителите кои запишаа прваче во училиште. Во текот на летниот распуст, општината реконструираше и дел од училиштата, создавајќи подобри услови за функционирање.

На сите првачиња и на сите ученици им посакуваме среќен почеток на новите школски денови, исполнети со многу успеси и убави моменти.

 

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

Прочитајте