spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМаркетингНова специјална понуда од Иуте Кредит -Аплицирајте преку мобилната апликација MyIute и...

Нова специјална понуда од Иуте Кредит -Аплицирајте преку мобилната апликација MyIute и добијте -20% попуст на трошоците за кредит

Иуте Кредит Македонија нуди најдобра финансиска поддршка во секое време и помага во реализација на вашите планови, и тоа на брз, едноставен и транспарентен начин.

За сите оние кои ќе аплицираат за кеш кредит во периодот од 21.08 до 17.09.2023 и ќе го потпишат договорот за мобилната апликација Myiute, добиваат 20% намалување на севкупните трошоци за кредит.

Сите нови и постоечки клиенти ќе можат да аплицираат за суми до 250.000 денари на 48 рати и да добијат одобрување за само 10 минути.

ИутеКредит е единствено финансиско друштво кое има своја мобилна апликација преку која корисникот на кредит може да најпрво да го потпише дигитално договорот, да дознае и да активира расположлив паричен лимит, да го следи статусот на кредитот во секое време и да добива персонализирани понуди кај трговските партнери кај кои IutePay овозможува купување на рати.

Myiute е современа мобилна апликација која го прави аплицирањето за кредит брзо и едноставно, од секое место и време од денот. Сѐ што треба да направите е да ја симнете мобилната апликација од Google Play или App Store, или пак да се најавите на постоечката, да го изберете потребниот износ на кредит и рок на враќање согласно вашите потреби и да ја поднесете апликацијата. По одобрување на кредиот, паричните средства веднаш стануваат достапни за користење. Досега, преку Myiute дигитално се потпишани над 98% од договорите за кредит.

Што добиваат клиентите?

– Брз одговор на секоја апликација за само 10 минути

– Достапност во секое време, нашиот тим е 24/7 достапен за сите прашања

– Брза и едноставна апликација со минимум документација

– Целосна транспарентност и отвореност во поглед на трошоците

Она што особено нé радува е фактот дека граѓаните стануваат се поподготвени да ги користат дигиталните услуги во финансиите, бидејќи на тој начин брзо, едноставно и лесно може да ги реализираат финансиските услуги кои им се потребни.

Симнете ја апликацијата преку Google Play или App Store, или пак разговарајте со наш агент од контакт центарот, достапен 24/7, на 13 333.

Иуте Кредит Македонија е финтек организација и е дел од Иуте Групацијата, една од водечките европски финтек организации.

 

 

 

 

Извор: ИутеКредит Македонија 

Прочитајте

Дојран: Дојран Гурман Фест 2024

0
Дојран Гурман Фест 2024– гастрономско патување низ вкусовите на традиционалната кујна од Дојран приготвени од вештите раце на жените од “Здружение на жени-Дојрана” кои...