spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМП: Програма за обештетување на дете кое е жртва или е оштетено...

МП: Програма за обештетување на дете кое е жртва или е оштетено со дејствие кое со Закон е предвидено како кривично дело на насилство и на други акти наиндивидуално или групно насилство за 2023 година

Прочитајте

Карпош: Соопштение

0
Општина Карпош е згрозена од синоќешниот немил настан во ромската населба во Злокуќани. Такво насилие, крволочност, со употреба на лопати, секири, ножеви… (за среќа...