Охрид: Известување за градежните активности на улицата на Анастасија Узунова

ОпштиниОхрид: Известување за градежните активности на улицата на Анастасија Узунова

Најчитано

Од 30.08.2023 година (среда) започнуваа градежни активности за реконструкција на водоводната линија на улица „Анастасија Узунова“.

Се молат граѓаните што живеат и гравитираат на овој потег од градот да се придржуваат кон времениот сообраќаен режим, додека траат градежните активности.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Охрид 

 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе