HomeОпштиниКарпош: Концерт на ДНК на Културно Лето Карпош

Карпош: Концерт на ДНК на Културно Лето Карпош

Со својата позитивна енергија и одличен сценски настап, РнБ дуото ДНК вечерва со почеток од 19:30 ќе се претстават на платото Млечен, како дел од „Културно Лето Карпош 2023“.

Музичките настапи и достигнувања, за ДНК се доказ од нивната долгогодишна успешна работа и за поддршката која секојдневно ја добиваат од многубројните фанови. Карпошани, вечерва ќе уживаат во перформансот од  членовите на ДНК, Панчо и Андреј кои како дел од културната манифестација во организација на Општина Карпош ќе приредат уште едно музичко доживување.

Извор: Општина Карпош

МЗ: Осовременување на календарот за имунизација со деветвалентна ХПВ вакцина-Гардасил 9

Mинистерот за здравство д-р Илир Демири учествуваше на симпозиумот „Гардасил 9 – Една вакцина за сите“, кој нуди одлична можност за споделување сознанија од...