Охрид: Нов сообраќајен режим на улица Македонски Просветители

ОпштиниОхрид: Нов сообраќајен режим на улица Македонски Просветители

Најчитано

Од утре, 19.09.2023 година (вторник) стапува на сила новиот режим на сообраќај на улица „Македонски Просветители“ со кој по целата должина на улицата ќе се одвива двонасочен сообраќај.

Такси постојката која се наоѓа во џебот на улица „Македонски Просветители“ се префрла на десната страна од коловозот на улица „Партизанска“.

 

Извор: Општина Охрид 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе