spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Одиграни четвртфиналните одбојкарски натпревари во рамки на денот на...

Карпош: Одиграни четвртфиналните одбојкарски натпревари во рамки на денот на општината

Во  салата на ООУ „Христијан Тодоровски-Карпош“ беа одиграни четвртфиналните дуели во одбојка за девојчиња кои се дел од спортската понуда по поводот роденденот на Општина Карпош. На натпреварите беше понудена одлична игра со многу неизвесности каде беа презентирани одбојкарските таленти на младите карпошанки. Резултатите од одиграните натпревари се следниве:

Аврам Писевски – Петар Поп Арсов 0-2

Лазо Трговски- Вера Циривири Трена 2-0

Димо Хаџи Димовски- Коменски 1-2

Војдан Чернодрински – Х.Т.Карпош 2-0

 

Натпреварите во одбојка за девојчиња се одиграа по повод Денот на Општина Карпош (3 ноември), а финалниот меч ќе се одигра во четврток на 2-ри ноември со почеток во 12 часот каде финалистите ќе ги пресметаат своите сили.

 

 

 

 

Извор: Општина Карпош 

Прочитајте

Делчево: Известување за достава на Решенија за данок на имот за...

0
Почитувани граѓани, Ве известуваме дека службите од Општина Делчево започнаа со редовната теренска достава на Решенија за данок на имот за 2024 година, и Решенијата...