spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБрвеница: Изложба на расни кучиња

Брвеница: Изложба на расни кучиња

?Уште еден викенд во кој општина Брвеница е средиште на убава национална изложба.
Имено, Кинолошкото друштво ,,Балтепе” Тетово, организираа државна изложба на расни кучиња и специјална изложба само за шарпланинци.

https://www.facebook.com/kinoloskodrustvo.baltepetetovo?mibextid=ZbWKwL

 

 

 

 

Извор: Општина Брвеница 

Прочитајте

МЗ: Министерот Таравари во посета на хируршките клиники – До петок...

0
Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари денеска по извршеното примопредавање на функцијата веднаш излезе на терен и ги посети хируршките клиники во клиничкиот комплекс,...