Карпош: Садници за денот на град Скопје

ОпштиниКарпош: Садници за денот на град Скопје

Најчитано

Пред споменикот на загинатите 17 борци во првиот скопски партизански одред, во чест на Денот на градот Скопје, 13 ноември вчера Здружението на борци од Карпош, насади 17 дрвја. Околината на овој споменик, се збогати со дрвја од видот горски јавори, кои беа донирани од Општината во чест на загинатите борци во Народно ослободителната војна.

 

 

 

Извор: Општина Карпош 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе